MÖBLER / Skåp & hyllor / Bokskåp 3934100
nr 393 4100
Bokskåp
30-tal, intarsia, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], längd: 98, djup: 31, höjd: 145
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
måndag 23 januari 2006
100 kr
250 kr
200 kr
300 kr
450 kr
450 kr
650 kr
550 kr
650 kr
700 kr
800 kr
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods